Komfort
Oszczędności
Bezpieczeństwo

Korzyści w Domu Grenton

Komfort

Dzięki automatyzacjom Grenton wyręczy cię w domowych obowiązkach i zastąpi w rutynowych czynnościach. A gdy zechcesz, skorzystasz z aplikacji, aby z dowolnego miejsca zarządzać całym domem.

Oszczędności

Grenton zoptymalizuje zużycie energii. Obniży temperaturę, wyłączy światło, podniesie rolety w słoneczny dzień – wszystko po to, byś miał niższe rachunki i cieszył się oszczędnościami.

Bezpieczeństwo

Grenton dba o dom i domowników  System odetnie dopływ wody, gdy wykryje zalanie. Ostrzeże cię, gdy wykryje pożar lub podwyższone stężenie tlenku węgla. Podczas silnego wiatru zamknie markizę.

Komfort

System wyręczy cię w codziennych czynnościach, aplikacja pozwoli go kontrolować  – gdziekolwiek jesteś.

 

Ustawi optymalną temperaturę w każdym z pomieszczeń, aktywuje twoją ulubioną scenę świetlną. W nocy umożliwi ci bezpieczne przemieszczanie się po domu, podświetlając drogę do łazienki.

 

W „scenie poranek” podniesie wszystkie rolety. Po aktywacji sceny „wyjście z domu” wyłączy wybrane gniazdka oraz światło, przełączy też piec na tryb eko. Przy „scenie powitanie” włączy ulubioną muzykę.

Jak to działa?

Automatyka domowa wyręczy cię w codziennych obowiązkach, a integracja z urządzeniami domowymi zapewni wygodę całej rodzinie.

Oszczędność czasu

Grenton wyręczy cię w codziennych aktywnościach. A ty zyskasz czas na to, co lubisz.

 

System sam zamknie bramę, domknie okna poddaszowe, uzbroi alarm, zadba o ekonomiczne działanie sprzętów domowych oraz poziom wody w oczku wodnym, podleje ogród, włączy odkurzacz w scenie „wyjście z domu„, włączy podgrzewanie filiżanek do kawy o poranku.

 

Nie musisz też wracać do domu, by sprawdzić, czy żelazko jest wyłączone, a drzwi zamknięte. O wszystko zadbasz z poziomu aplikacji.

Jak to działa?

To, co dotąd musiałeś robić sam, zrobi za ciebie Dom Grenton.

3 drogi do smart home
z Grenton

Porozmawiaj z ekspertem

Znajdź instalatora

Wyceń projekt

Oszczędność pieniędzy

Grenton oszczędzi nie tylko czas, ale i pieniądze.

 

Gdy wyjdziesz z domu, system wyłączy urządzenia lub przełączy je w tryb eko. Wyreguluje intensywność oświetlenia, ogrzewania lub schładzania pomieszczeń. Automatycznie ustawi też poziom rolet i kąt lamelek żaluzji, by naturalnie dogrzewać lub schładzać pomieszczenia.

 

Ogród podleje wtedy, gdy wilgotność gleby będzie za niska, a w prognozie pogody nie będzie obfitych opadów deszczu. Uruchomi zasilanie magazynu ciepła, gdy cena prądu będzie najniższa. W domu z instalacją PV pomoże utrzymać dodatni bilans energetyczny – a samochód elektryczny naładuje, ze zmagazynowanej energii, za darmo.

Jak to działa?

Wykorzystując automatyzacje oraz dane z czujników lub Internetu, system optymalizuje działanie systemów i urządzeń domowych. Tak by oszczędzać pieniądze.

Bezpieczeństwo

Nie musisz się już martwić zalaniem, niewyłączonym żelazkiem, nieaktywnym alarmem, otwartym oknem poddaszowym w czasie burzy ani złą jakością powietrza w domu. Grenton wykryje zagrożenie i w kilka sekund zamknie dopływ wody do całego domu lub przewietrzy pomieszczenia na wypadek wykrycia zbyt wysokiego stężenia CO w powietrzu.

 

Korzystając z automatyzacji dom sam aktywuje alarm w „scenie wyjścia” lub zamknie markizę podczas silnego wiatru.

 

Dzięki myGrenton masz pełną kontrolę na domem. Dostaniesz też powiadomienie na swój telefon, jeśli coś będzie wymagało twojej interwencji.

Jak to działa?

Analiza danych z czujników, integracja z alarmem, monitoringiem, stacją pogodową, zdalne sterownie i podgląd z poziomu aplikacji – to elementy zwiększające bezpieczeństwo Domu Grenton.

Bezpieczeństwo w Domu Grenton – przykłady:

Multisensor

Gdy system wykryje wysokie stężenie CO2 lub brzydkie zapachy, dom włączy wentylację i poinformuje o problemie.

Czujnik dymu

Gdy wybuchnie pożar, dom natychmiast zamknie główny zawór gazu, zapali lampy i włączy alarm.

Czujnik zalania

Jeśli wykryje zalanie, dom zamknie główny zawór wody i wyśle Ci powiadomienie o niebezpieczeństwie.

Kamery

Dzięki integracji podejrzysz w aplikacji obraz z kamer monitoringu, domofonu i skrzynki na paczki.

Scena „Wyjście”

Dzięki automatyzacji twój alarm zawsze będzie uzbrojony, gdy wyjdziesz z domu.

Scena „Silny wiatr”

Przy silnym wietrze dom zamknie okna poddaszowe, schowa markizę i zabezpieczy rolety.

Powiadomienia push

W krytycznym momencie otrzymasz powiadomienie w aplikacji.

Zdalny dostęp

Wyłączysz zdalnie żelazko lub wybrany obwód elektryczny. Zasymulujesz też obecność domowników.

Pewność działania

Nowoczesny system automatyki działa nawet bez jednostki centralnej. Przełomowa i unikalna na skalę światową technologia Distribiuted Logic zapewnia działanie system Grenton nawet w przypadku odłączenia centrali. W takiej sytuacji Twój dom nadal będzie działać – oświetlenie, rolety, ustawienie temperatury, otwarcie bramy i proste sceny.

 

System możesz również rozbudowywać w przyszłości, wraz z rosnącymi potrzebami domowników, bez obaw, że zapomnisz o czymś na start.

Jak to działa?

Innowacyjna technologia Distributed Logic gwarantuje pewność działania systemu w krytycznych warunkach.

Dopasowany do Twoich potrzeb

System Grenton jest stworzony dla domowników. Każdy jego element podlega personalizacji. Zakres funkcjonalności, automatyzacji i integracji dobierany jest indywidualnie, za każdym razem z troską o konkretne potrzeby użytkowników.

 

Wygląd paneli dotykowych może być dopasowany do wnętrz, w których są zainstalowane. Działanie przycisków i ich konfiguracja również są indywidualne i możliwe do zmiany w przyszłości.

 

Każdy z domowników ma swoją wersję aplikacji myGrenton – tata inny, dziecko inny. Zgodnie z potrzebami.

Jak to działa?

Autoryzowani partnerzy i certyfikowani instalatorzy przeanalizują twoje potrzeby. Skonfigurują system, wdrożą i dostosują. Pomogą również, jeśli będziesz chciał wprowadzić zmiany w przyszłości.

Design dla każdego wnętrza

Nowoczesny wygląd paneli dotykowych Grenton oraz różne rodzaje materiałów, z których są wykonane, sprawiają, że panele doskonale pasują do każdego wnętrza, odpowiadając obecnie panującym trendom w designie.

 

Możesz wybierać ze stale rozbudowywanego portfolio wysokiej jakości stylowych, nowoczesnych materiałów, m.in. szkła, naturalnego drewna, wysokogatunkowych skór.

 

Jeśli potrzebujesz, na panelu możesz wygrawerować dowolną ikonę, aby nie zapomnieć o funkcjach konkretnego przycisku.

Jak to działa?

Użyj naszego konfiguratora i dobierz wykończenie panelu idealne do wystroju pomieszczenia. Odwiedź Salon Smart Home Grenton i sprawdź, jak wybrane materiały prezentują się „na żywo”.

Dopasuj panel
do wystroju
wnętrza

Abstrakcja
Beton I
Beton II
Ściana I
Antracyt
Tapeta I
Tapeta II
Drewno
szkło
drewno
skóra
czarny
biały
jasny
ciemny
Cztery
Osiem
tak
nie

Kompletna oferta

Grenton to kompletny system sprzedawany i instalowany przez profesjonalnych instalatorów. Począwszy od doboru modułów sterujących, paneli dotykowych, ich montaż oraz konfigurację systemu i aplikacji – wszystko wykonywane jest przez certyfikowanych, przeszkolonych partnerów.

 

Wybierając partnerów Grenton, skorzystasz z profesjonalnego wykonawcy również do pozostałych instalacji w domu.

Jak to działa?

Autoryzowani partnerzy Grenton oraz certyfikowani instalatorzy często oferują komplementarne do smart home instalacje, w tym montaż:

 

  • pełnej instalacji elektrycznej,
  • alarmów,
  • monitoringu,
  • systemów audio-video,
  • fotowoltaiki,
  • hydrauliki,
  • ogrzewania,
  • pomp ciepła.

Porady i Inspiracje

Wyceń projekt
smart home

Jedna inwestycja, wieloletnie korzyści.
Wybierz Smart Home Grenton, zastępując tradycyjne instalacje jednym systemem.