Wsparcie
Baza Wiedzy
Sklep B2B

Profesjonalny
Kompletny
Hybrydowy

System automatyki domowej sprawdzony w tysiącach wdrożeń.

Smart Home Grenton
to system:

Profesjonalny

Łączy funkcje sterowania, automatyzacji i integracji. Pozwala stworzyć jeden spójny, zintegrowany system zarządzania domem. Instalowany i konfigurowany przez certyfikowanych instalatorów.

Kompletny

Moduły wykonawcze w wariantach na szynę DIN oraz podtynkowych, dotykowe panele sterujące. Jedna intuicyjna aplikacja do konfiguracji dla instalatora. Aplikacja mobilna dla klienta końcowego do sterowania całym domem.

Hybrydowy

Niezawodne połączenie przewodowe, w oparciu o dedykowaną magistralę TF-Bus oraz Ethernet, uzupełnione o moduły bezprzewodowe, na bazie sprawdzonych standardów WiFi oraz Z-Wave.

Łatwy w konfiguracji

Intuicyjna aplikacja konfiguracyjna Object Manager: bezobsługowy proces wykrycia i dodania modułów do projektu, narzędzia graficzne do konfiguracji, tworzenia skryptów oraz generowania interfejsów użytkownika dla aplikacji mobilnej.

Sterowany zdalnie

Aplikacja mobilna myGrenton, dostępna na platformach iOS i Android. Dostosowana dla każdej inwestycji, z możliwością tworzenia różnych interfejsów dla każdego domownika.

Otwarty na integracje

Otwarty na komunikację z całym ekosystemem domu. Komunikuje się z innymi systemami, urządzeniami, czujnikami oraz danymi online i aplikacjami. Wykorzystuje m.in. protokoły Modbus oraz HTTP.

Profesjonalny system automatyki domowej Grenton zastępuje i uzupełnia tradycyjne instalacje.

Pozwala łączyć wszystkie instalacje i urządzenia w jeden spójny, zintegrowany i w pełni zautomatyzowany system sterowania domem. Umożliwia automatyzacje zdarzeń w całym domu, jak również zarządzenie nim bezpośrednio przez użytkownika: z poziomu paneli dotykowych lub z aplikacji mobilnej – lokalnie lub zdalnie.

 

Zaprojektowany do instalacji i konfiguracji przez certyfikowanych instalatorów. Zawiera dedykowane narzędzia konfiguracyjne oraz diagnostyczne, ułatwiające proces konfiguracji i utrzymania.

System Grenton to kompletne rozwiązanie zarówno dla inwestycji mieszkaniowych, jak i komercyjnych.

Sprawdzi się w domach, rezydencjach i mieszkaniach, ale także w hotelach, biurach i miejscach użyteczności publicznej. Zawiera pełne portfolio modułów automatyki domowej montowanych na szynie DIN. Najbardziej popularne moduły dostępne są również w wersji podtynkowej.

 

Uzupełniają je: szeroki wybór stylowych paneli dotykowych, dostępnych w różnych wariantach wykończenia, flagowy, wielofunkcyjny Smart Panel – wyposażony w wyświetlacz OLED,  aplikacja do konfiguracji systemu, aplikacja mobilna do sterowania systemem oraz Multisensor Grenton – zestaw najważniejszych czujników zintegrowany w jednym urządzeniu.

Hybrydowy: przewodowy tam, gdzie się da, bezprzewodowy tam, gdzie potrzeba.

System Grenton łączy zalety systemów przewodowych i bezprzewodowych. Zaprojektowany jest tak, aby gwarantować szybkość i stabilność komunikacji – flagową cechę systemów przewodowych. Jest także przygotowany na zastosowanie rozwiązań bezprzewodowych, tam gdzie nie ma możliwości zastosowania magistrali przewodowej  lub oczekiwana jest bezinwazyjna rozbudowa systemu o kolejne pomieszczenia.

 

Grenton to idealne rozwiązanie dla nowo projektowanych instalacji w nowych lub remontowych budynkach.

 

Instalację w istniejących budynkach i apartamentach, bez ingerencji w ściany, wspierają bezprzewodowe moduły Z-Wave i WiFi.

Innowacyjna i unikalna technologia Distributed Logic zapewnia działanie system nawet w przypadku odłączenia jednostki centralnej.

Tak właśnie działa nowoczesny system wyznaczający standardy rynkowe. Łączy najlepsze cechy systemów rozproszonych – niezawodność i odporność na awarie oraz scentralizowanych – łatwość i szybkość konfiguracji.

Grenton Object Manager to narzędzie do intuicyjnej i łatwej konfiguracji systemu.

Pełna konfiguracja systemu wykonywana jest w jednej aplikacji, dostępnej bez dodatkowych opłat i licencji na Windows, OS Mac oraz Linux. To kompletne narzędzie do konfiguracji i diagnostyki. Sama konfiguracja jest uproszczona i zautomatyzowana w oparciu m.in. o:

 

  • CLU Discovery – samoczynną identyfikację i adresację modułów,
  • Visual Script Builder – edytor graficzny algorytmów automatyki systemu,
  • diagram połączeń – wizualną prezentację połączeń logicznych konfiguracji,
  • myGrenton Builder – kreator drag&drop aplikacji mobilnej do sterowania systemem,
  • obiekty wirtualne – gotowe obiekty przyspieszające i gwarantujące poprawną konfigurację.

 

Dla poszukujących nieograniczonych możliwości konfiguracji i integracji możliwe jest również programowanie w otwartym kodzie LUA.

Sterowanie dostępne z aplikacji myGrenton i stylowych paneli.

Aplikację myGrenton stworzoną na iOS i Android można indywidualnie konfigurować – dla każdego użytkownika niezależnie. Może działać lokalnie lub komunikować się z domem, wykorzystując szyfrowaną komunikację z chmurą. Umożliwia bezpieczne i zdalne sterowanie wszystkimi elementami systemu – m.in. oświetleniem, roletami i temperaturą.

 

Smart Panel to flagowy panel z wyświetlaczem OLED, sensorem gestów, sensorem zbliżenia, który zastępuje dowolne sterowniki w domu – oświetlenia, rolet, termostatu, wentylacji czy klimatyzacji. Może obsługiwać nieskończenie wiele funkcji i jest łatwo konfigurowalny.

 

Touch Panele uzupełniają portfolio paneli i stanowią o jego unikalności. Każdy z nich może być dopasowany do wnętrza, dzięki stale rosnącej grupie materiałów wykończeniowych: szkła, naturalnego drewna i skóry.

 

Wszystkie panele wyposażone są w czujniki temperatury i natężenia światła.

Smart Panel Grenton
flagowy panel dotykowy
z wyświetlaczem OLED

Czujniki – zmysły domu, identyfikują ważne zdarzenia i mierzą istotne parametry domu.

Zintegrowany z nimi system Grenton automatyzuje zachowania domu i pozwala na natychmiastowe reakcje, zwiększając bezpieczeństwo i komfort życia. Reaguje automatycznie na to co dzieje się w domu i w jego otoczeniu.

 

Multisensor Grenton zasila system parametrami z 7 wbudowanych czujników: dźwięku, CO2, zapachu, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, temperatury oraz światła. Dzięki zintegrowanemu nadajnikowi podczerwieni zastępuje też wszystkie domowe piloty.

 

Każdy z paneli dotykowych Grenton wyposażony jest również w czujnik temperatury i natężenia światła. Nie trzeba stosować ich dodatkowo w pomieszczeniu.

Otwarta architektura systemu i dostępne protokoły komunikacji wspierają integracje z innymi systemami, urządzeniami, danymi oraz aplikacjami.

Integracje w Grenton to moduły: Gate Alarm, Gate Http, Gate Modbus, Kontroler DALI, Multisensor z kontrolerem IR; protokoły komunikacji Modbus, HTTP, Z-Wave, DALI, 1-wire; obiekty, skrypty, instrukcje do natywnych integracji; społeczność instalatorów i sympatyków dzieląca się doświadczeniem w tworzeniu swoich indywidualnych integracji w oparciu o język LUA.

Nowe produkty
i funkcjonalności!

Bądź na bieżąco z premierami – wszystko w jednym miejscu.