Grenton to lider rynku profesjonalnych systemów smart home

To standard nowoczesnej instalacji domu. Stworzony w oparciu o niezawodny i łatwy w konfiguracji system automatyki domowej. Zawsze ze wsparciem technicznym.

Grenton dla profesjonalistów to:

Standard nowoczesnej instalacji

System Grenton to nowoczesna instalacja automatyki domowej. To standard, stworzony na bazie tysięcy wdrożeń.

Stabilność działania i bezpieczeństwo

System stworzony w oparciu o najlepsze komponenty, rygorystycznie testowany software oraz bezpieczną komunikację.

Wsparcie techniczne i łatwość instalacji

Wsparcie techniczne na każdym etapie. Baza wiedzy i materiały szkoleniowe. Intuicyjne narzędzia konfiguracji.

System Grenton zamienia tradycyjną instalację elektryczną w nowoczesny system automatyki domowej.

Wyznacza standard instalacji nowoczesnego domu, której podstawowa konfiguracja obejmuje m.in.: sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem; nowoczesne automatyzacje, zapewniające oszczędności czasu i pieniędzy; niezbędne integracje z domowymi urządzeniami, np. bramą, alarmem oraz czujnikami.

 

Standard Grenton to efekt doświadczeń z tysięcy wdrożeń. Umożliwia łatwą rozbudowę systemu o kolejne komponenty, funkcjonalności i integracje.

Proces powstawania modułów Grenton jest kontrolowany, tak aby zapewnić pewność działania systemu w każdej sytuacji. Od etapu projektu, przez produkcję, aż do komercyjnego wdrożenia urządzenia Grenton powstają:

  • z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, by zminimalizować ryzyko błędów na kolejnych etapach rozwoju produktu,
  • na tych samych liniach co liczniki gazu oraz energii elektrycznej, których oczekiwana bezawaryjna praca wynosi 25 lat,
  • na maszynach topowych dostawców, tj. SEICA, ZENITH, ERSA, SAKI,
  • tak, by spełniały najwyższe standardy rynkowe m.in. dzięki pozłacanym płytkom PCB czy technologii lutowania w osłonie azotowej,
  • z zastosowaniem zaawansowanych testów zarówno w procesie projektowania, jak i produkcji, tj.: Flying Probe, Solder Paste Inspection czy Automated Optical Inspection.
  • z dbałością o jakość i precyzyjne testy w poszerzonych zakresach temperatur i wilgotności.

 

Urządzenia Grenton spełniają wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne normy. Posiadają m.in. certyfikaty CE, w tym spełniają wymagania dyrektyw: RED, EMC, LVD.

Produkty
najwyższej jakości
zaawansowane technologicznie

Oprogramowanie Grenton podlega kontroli na każdym etapie powstawania. To zapewnia niezawodność pracy systemu i komfort pracy instalatorów.

Oprogramowanie powstaje z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i technologii, które udoskonalają jakość powstającego systemu. Jest testowane automatycznie i manualnie w ramach ponad 20 tysięcy scenariuszy. Podlega weryfikacji przez wiele miesięcy w wersji beta przed oficjalną premierą.

 

Stabilność systemu i komunikacji gwarantowana jest także dzięki wykorzystaniu sprawdzonych i niezawodnych protokołów transmisji, tj. TFBus, Ethernet, Z-Wave czy WiFi.

Szyfrowana komunikacja AES 128 zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom systemu

Wsparcie techniczne otrzymujesz zarówno bezpośrednio, jak i w ramach Bazy Wiedzy.

Bezpośredni kontakt

Eksperci Grenton są do twojej dyspozycji, kiedy inni są nieosiągalni. Otrzymujesz wsparcie na każdym etapie projektu. Czekają na ciebie zarówno eksperci Grenton, jak i Autoryzowani Dealerzy Grenton oraz wyszkoleni pracownicy dystrybutorów na całym świecie.

Wiedza i materiały

Skorzystaj ze szkoleń podstawowych, zaawansowanych i uzupełniających. Obejrzyj Akademię Grenton i tutoriale na YouTube oraz zapoznaj się z Bazę Wiedzy, w której znajdują się m.in. dokumentacja systemu, instrukcje, schematy, wytyczne instalacyjne oraz informacje o integracjach.

Społeczność

Grupa Grenton na Facebooku zrzesza tysiące entuzjastów i praktyków, którzy chętnie podzielą się z tobą poradami i inspiracjami.

W trosce o czas i pieniądze instalatorów system zaprojektowano tak, aby był łatwy w instalacji i konfiguracji.

Podstawowe funkcjonalności systemu są łatwo konfigurowalne z jednego narzędzia i osiągalne dla wszystkich instalatorów, już po pierwszym stopniu szkolenia. Korzystanie z obiektowych narzędzi konfiguracji – Visual Script Builder, kreator aplikacji myGrenton – jest szybkie i intuicyjne. Tworzenie zarówno prostych skryptów, jak i założonych automatyzacji, jest intuicyjne, proste i powtarzalne. Oprogramowanie jest dostępne powszechnie, bez dodatkowych opłat i licencji.

 

Montaż modułów w rozdzielnicy jest intuicyjny, szybki i bezbłędny. Instalacja paneli dotykowych jest całkowicie bezinwazyjna – w zwykłych puszkach elektrycznych, bez śrub, zatrzasków, prac tynkarskich czy wykończeniowych – jedynie przez obrót/twist modułu na dedykowanym do tego celu ringu.

Innowacyjność, najzdolniejsi pracownicy oraz współpraca z ekspertami i jednostkami naukowymi pozwala tworzyć wyjątkowe technologie i produkty.

System Grenton wyróżnia innowacyjna architektura obiektowa, wspierana przez otwarty język programowania LUA. System to nowoczesne narzędzia m.in. do wizualnej, uproszczonej konfiguracji – Visual Script Builder oraz kreator aplikacji myGrenton. To funkcjonalność CLU Discovery, która automatycznie identyfikuje i adresuje moduły w procesie konfiguracji. To innowacyjna technologia Distributed Logic, która zapewnia działanie w sytuacjach krytycznych, nawet po wyjęciu z niego modułu CLU. System używa TFBus – wydajnego, szybkiego, kablowego protokołu komunikacji. To Smart Panel – nagradzany panel z wyświetlaczem OLED, czujnikiem temperatury, natężenia światła, sensorem gestów i zbliżenia oraz diodą i głośnikiem sygnalizacyjnym.

Dołącz system
Smart Home Grenton
do swojej oferty jako:

Instalator

Poszerz portfolio swoich usług o instalację systemu automatyki domowej.

Autoryzowany Dealer

Otwórz stacjonarny Salon Smart Home Grenton i dołącz do grona autoryzowanych przedstawicieli.

Architekt

Zainteresuj Klientów profesjonalnym systemem smart home. Eksperci Grenton zajmą się resztą. Od początku do końca.

Deweloper

Podnieś standard i wartość inwestycji. Postaw na funkcjonalność i bezpieczeństwo nieruchomości.

Dystrybutor

Zaoferuj bazie swoich Klientów szkolenia i kompletny system automatyki domowej.

Profesjonalista

Skontaktuj się, Grenton to wiele zastosowań.