Technologia2013/04/07

Grenton Discovery - Podłączasz i działa

Instalacja elektryczna inteligentna projekt inteligentnego budynku

Ręczna konfiguracja modułów w inteligentnym domu? Nie potrafimy sobie tego wyobrazić. System GRENTON został wyposażony w funkcję, która zdecydowanie ułatwia pierwszą konfigurację, podłączanie nowych modułów oraz ich wymianę. Po prostu wciśnij przycisk „Discovery” a system GRENTON sam znajdzie wszystkie podłączone moduły, sprawdzi ich konfigurację i uwzględni zmiany.

 

Jak to działa?

Gdy uruchamiasz funkcję GRENTON Discovery, Obiect Manager rozsyła zapytanie, które odbierane jest przez moduły logiczne CLU. Te, same sprawdzają jakie moduły wejścia/wyjścia są do nich podłączone a następnie przesyłają odpowiedź do Obiect Managera. I w ten oto sposób po jednym kliknięciu system jest gotowy do dalszej konfiguracji.

Grenton Discovery działa w sposób całkowicie automatyczny i nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy na temat komunikacji w systemie.

Cały proces od chwili kliknięcia do momentu zakończenia trwa zaledwie kilkanaście sekund i nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy na temat sposobu komunikacji pomiędzy modułami. Bo niby po co miałbyś zaprzątać sobie tym głowę? Jedyne co musisz zrobić, to połączyć ze sobą moduły przy pomocy dołączonego kabla (tu niesposób się pomylić), uruchomić Obiect Manager i kliknąć "Discovery". 

 

A co, gdy zechcę podłączyć nowy moduł?

Gdy zajdzie potrzeba podłączenia nowego modułu do systemu, wystarczy że ponownie uruchomisz funkcję GRENTON Discovery i już po chwili pojawi się on w systemie, gotowy do działania. W taki sposób możesz sukcesywnie rozbudowywać swój system o nowe moduły, bez potrzeby zastanawiania się jak je podłączyć.

 

Wymiana modułów jest równie łatwa

Łatwa konfiguracja nowych modułów to tylko część funkcjonalności jaką zapewnia funkcja Discovery. Gdy przyjdzie potrzeba wymiany jednego z modułów systemu, również wystarczy uruchomić funkcję Discovery, a system sam zadba o to, by konfiguracja została przeniesiona na nowy moduł. Bez zbędnego klikania i straty czasu.