Materiały wideo

Akademia Grenton - Część 1. System Smart Home Podstawy. Czym jest Smart Home i dlaczego warto go mieć.

play
W pierwszej części Akademii Grenton przedstawiamy czym jest system Smart Home, jak żyje się w Inteligentnym Domu oraz jakich funkcjonalności i udogodnień możemy się spodziewać po zainstalowaniu go. Powiemy jak automatyka domowa poprawia bezpieczeństwo, komfort i daje oszczędności. Pokażemy, że technologia Smart Home daje nam również dom elastyczny – którego funkcje można zmieniać w zależności od pór roku, dnia, w zależności od tego czy mamy gości albo jesteśmy na wakacjach. Pokażemy jak Smart Home samodzielnie kontroluje ogrzewanie, oświetlenie, rolety, bramy wjazdowe i garażowe, czy nowoczesne systemy tj. rekuperacja lub fotowoltaika.

Akademia Grenton - Część 2. Przygotowanie instalacji elektrycznej w Smart Home. Jak okablować dom.

play

W drugiej części Akademii Grenton przedstawiamy jak przygotować instalację elektryczną, a także niskonapięciową dla systemu system Smart Home. Doradzamy jak wybrać różnego rodzaju przewody elektryczne oraz okablowanie strukturalne do integracji z innymi systemami nowoczesnego domu. Przekazujemy również konkretne wytyczne instalacyjne dla urządzeń Smart Home systemu Grenton, pokazując różne wersje architektury systemu dla małych, ale także dużych obiektów. Po objerzeniu tego odcinka poznacie odpowiedzi na bardzo częste pytania dotyczące tego, jak w inteligentnym domu przygotować okablowanie pod ogrzewanie, oświetlenie, rolety, systemy alarmowe, bramy wjazdowe i garażowe, czy też integrację z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki. Będziecie również wiedzieć jaka jest maksymalna długość magistrali Grenton TF-Bus, jak łączyć Smart i Touch Panele w przypadku okablowania ułożonego w gwiazdę. Poznacie też proste zasady dotyczące terminacji magistrali.

Akademia Grenton - Część 3. Moduły Grenton. Jak dobrać odpowiednie moduły dla systemu Smart Home.

play

W trzeciej części Akademii Grenton przedstawiamy szeroką ofertę urządzeń Grenton Smart Home, czyli modułów realizujących poszczególne funkcje. Przedstawimy po kolei rodzinę modułów dzieląc je na podtynkowe i do szaf elektrycznych na szynę DIN. Pokażemy również, czym różną się moduły przewodowe komunikujące się po magistrali TF-Bus od tych bezprzewodowych w standardzie z-wave. Dla każdej grupy modułów powiemy jakie parametry elektryczne posiada moduł w danej wersji, ale również jakie najczęściej ma zastosowania w realnych systemach wdrażanych w domach i mieszkaniach. Po obejrzeniu tego odcinka będziecie w stanie zdecydować czy dla konkretnej funkcji potrzebny Wam będzie moduł Grenton Relay 4HP, czy może jednak Grenton I/O 8/8. W tym odcinku pokażemy też zalety naszych szklanych Paneli ściennych – zarówno Grenton Touch Panel, jak i Grenton Smart Panel, wyposażonych w ekran OLED oraz możliwość bezdotykowego sterowania gestami dłoni.

Akademia Grenton - Część 4. Zasilanie systemu Grenton.

play

W czwartej części Akademii Grenton przedstawiamy jak poprawnie zasilić system Smart Home. Doradzamy jakie elementy wybrać i jakie dobre praktyki zastosować. Przekazujemy również konkretne wytyczne instalacyjne dla systemu Smart Home Grenton, pokazując różne wersje architektury systemu dla małych, ale także dużych obiektów. Omawiamy jakich błędów unikać, by inteligentny dom poprawnie i bez problemów sterował ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, systemem alarmowym, brami wjazdowymi i garażowymi, czy też integracją z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki.

Akademia Grenton - Część 5. Podstawy konfiguracji systemu Smart Home.

play
W piątej części Akademii Grenton pokazujemy jak rozpocząć pracę i konfigurację systemu Smart Home. Przedstawiamy funkcję Discovery, która jednym kliknięciem pozwala odnaleźć wszystkie moduły Grenton, zaadresować je i przygotować do konfiguracji. Omawiamy metody tworzenia skryptów, obiekty wirtualne tj. timer, kalendarz, harmonogram, czy termostat. Przekazujemy jak zachowuje się jednostka CLU w przypadku różnych stanów pracy systemu.

Akademia Grenton - Część 6. Konfiguracja systemu Smart Home - Oświetlenie.

play

W szóstej części Akademii Grenton na przykładzie konfiguracji oświetlenia, omawiamy zasady tworzenia powiązań wejść z wyjściami w systemie Smart Home. Prezentujemy prostą konfigurację lamp włącz/wyłącz, konfigurację lamp ściemnianych oraz kolorowych LED RGBW. Pokazujemy sposoby tworzenia skryptów LUA, korzystania z narzędzia graficznego Script Builder oraz konfiguracji prostych scen, np. Wyjście z domu.

Akademia Grenton - Część 7. Aplikacja sterująca Smart Home myGrenton.

play

W siódmej części Akademii Grenton omawiamy zasady tworzenia interfejsów na aplikację sterującą systemem inteligentnego domu na smartfony i tablety myGrenton. Prezentujemy jak łatwo przygotować dopasowaną do naszych potrzeb konfigurację, jak uruchomić zdalny dostęp przez chmurę lub skonfigurować powiadomienia PUSH. Pokazujemy jak może wyglądać nasza aplikacja, jak możemy pogrupować funkcje ze względu na rodzaj sterowanych urządzeń - np. oświetlenie, ogrzewanie czy rolety lub ze względu na pomieszczenia salon, kuchnia, czy garaż.

Akademia Grenton - Część 8. Konfiguracja systemu Smart Home - ogrzewanie.

play

W ósmej części Akademii Grenton omawiamy zasady konfiguracji ogrzewania w inteligentnym domu. Pokazujemy różnice w tradycyjnej instalacji CO i zarządzalnej. Omawiamy jak sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu za pomocą wirtualnych termostatów, jak następnie używać tych termostatów w aplikacji mobilnej myGrenton i na Smart Panelach.

Część 8 to odcinek dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home chcących poznać zasady konfiguracji inteligentnego ogrzewania. W kolejnych częściach omówimy jak w systemie Grenton skonfigurować rolety, systemem alarmowy, bramę wjazdową czy garażową, czy też wykonać integrację z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki.

Wizyta wewnątrz domu z systemem Grenton

play

Prezentacja możliwości systemu Smart Home firmy Grenton zrealizowana wewnątrz rezydencji.

Grenton Object Manager

play
Poznaj oprogramowanie Grenton Object Manager, dzięki któremu w prosty i szybki sposób skonfigurujesz system Smart Home.

Akademia Grenton - Część 9. Konfiguracja systemu Smart Home - rolety

play
W dziewiątej części Akademii Grenton przedstawiamy zasady konfiguracji rolet i żaluzji w  inteligentnym domu. Pokazujemy różnice w sterowaniu roletami pomiędzy instalacją tradycyjną i instalacją w systemie Smart Home. Omawiamy jak w prawidłowy sposób przygotować instalację elektryczną, aby można było zamontować automatykę do rolet i żaluzji oraz aby można było sterować nimi z wykorzystaniem harmonogramów i aplikacji mobilnej.
 

Akademia Grenton - Część 10. Konfiguracja systemu: Grenton Smart Panel

play

W dziesiątej części Akademii Grenton omówimy sposób konfiguracji oraz możliwości paneli dotykowych Grenton Smart Panel. Dowiesz się jak jednym panelem zastąpić wiele innych sterowników domowych takich jak: termostaty ogrzewania, sterowniki do rolet, przyciski do oświetlania czy sterowniki multimediów. Poza możliwościami sterowania, Grenton Smart Panel może również informować domowników o awariach w domu (np. zalanie), zagrożeniach, ale również może wyświetlać komunikaty i treści z Internetu jak np. prognozę pogody czy notowania giełdowe. Film odpowiada również na pytania: Jak przygotować okablowanie dla paneli dotykowych Grenton oraz jak zamontować Grenton Smart Panel.

Akademia Grenton - Część 11. Konfiguracja systemu: Obiekty wirtualne

play
Z jedenastej części Akademii Grenton dowiecie się jak działają, jakie korzyści dają i w jaki sposób można skonfigurować obiekty wirtualne w systemie Grenton. Zegar astronomiczny, Kalendarz, Harmonogram czy Timer to przykłady obiektów wirtualnych dostępnych w systemie Grenton, które
rozszerzają możliwości konfiguracyjne systemu, ale przede wszystkim ułatwiają i skracają czas jego programowania.

Akademia Grenton - Część 12. Konfiguracja systemu: Grenton Multisensor

play
W dwunastej części Akademii Grenton omówimy możliwości wykorzystania i sposób konfiguracji modułu Grenton Multisensor. Grenton Multisensor to zestaw czujników dbających o komfort i bezpieczeństwo domowników m.in. czujnik dźwięku, czujnik CO2, czujnik wilgotności, czujnik temperatury, zamkniętych w szklanej, designerskiej obudowie, w której dodatkowo umieściliśmy nadajnik IR, umożliwiający sterowanie z systemu Grenton sprzętem RTV.