Technologia2013/04/01

Grenton Script Builder - niezwykły edytor scenariuszy

Konfiguracja inteligentnego budynku na tablecie lub komputerze
Podstawą działania systemu inteligentnego domu są scenariusze. To właśnie dzięki nim system inteligentnego domu może realizować złożone działania, sterując różnymi urządzeniami w sposób dokładnie taki, jak oczekujesz.
 
Czym właściwie są scenariusze? To nic innego, jak lista kolejnych czynności, które system inteligentnego domu wykonuje gdy otrzyma odpowiedni rozkaz. Ale to nie wszystko. Scenariusze bowiem mogą zawierać instrukcje warunkowe, które uzależnią działanie systemu od różnych okoliczności, np. system wykona inne czynności w dzień, a inne w nocy. 
 
Taki scenariusz możesz uruchomić wyłącznikiem lub przy pomocy aplikacji na smarftona, ale również też może być on uruchamiany automatycznie, gdy zajdą przewidziane okoliczności.
 
 
Do czego przydają się scenariusze?
 
Odpowiedź brzmi: do wszystkiego! Chcesz, by po wejściu do domu automatycznie zapaliły się lampy w przedpokoju i w salonie a rolety w oknach zostały otwarte? Wystarczy stworzyć scenariusz, w którym umieścisz komendy włączenia lamp i otwarcia rolet a następnie powiążesz go z wyłącznikiem przy drzwiach wejściowych.
 
W systemie GRENTON możesz stworzyć wiele scenariuszy realizujących różne funkcje. A że możliwości jest bardzo wiele, to tylko od Twoich potrzeb zależy, jakie funkcje będzie realizował Twój system inteligentnego domu.
 
 
Twórz scenariusze w niezwykle łatwy sposób
 
By tworzenie nawet najbardziej złożonych scenariuszy było proste i szybkie, stworzyliśmy GRENTON Script Builder. To zaawansowane narzędzie umożliwia przygotowanie scanariuszy posługując się wyłącznie myszką.
 
Script Builder oparty jest o zasadę „drag&drop”. Jednym słowem, by dodać rozkaz do scenariusza, wystarczy że przeciągniesz ikonę na pole edycji i wskażesz, jaka akcja ma zostać wykonana! Nie musisz być inżynierem by Twój system inteligentnego domu działał dokładnie tak, jak Ty chcesz.
 
Scenariusz scena w system inteligentnego budynku domu
 
Prócz prostoty, ogromną zaletą Script Buildera jest jego intuicyjność. Dzięki temu, że scenariusz prezentowany jest jako diagram, w którym kolejne akcje połączone są strzałkami, już jeden rzut oka wystarczy by stwierdzić, jak działa scenariusz i jakie komendy będą kolejno wykonywane.
 
Dokonywanie zmian w scenariuszu również jest bardzo proste. Chcesz wstawić nową akcję pomiędzy dwie już istniejące? Nic prostszego! Po prostu przeciągnij ikonę na ekran edycji a następnie połącz strzałkami bloczki w kolejności takiej, jaką chcesz uzyskać.
 
 
Prosty w obsłudze, ale dający ogromne możliwości
 
W systemie GRENTON scenariusze mogą być uruchamiane nie tylko przy pomocy przycisków, ale również dowolnymi innymi zdarzeniami. Jednym słowem możesz uruchamiać dowolne akcje przy pomocy wyłączników, czujników, kalendarzy czy z określoną częstotliwością.
 
Grenton Script Builder jest najbadziej zaawansowanym i przyjaznym edytorem scenariuszy 
 
Dzięki instrukcjom warunkowym Twój inteligenty dom może dostosowywać podejmowane działania do aktualnej sytuacji np. pogody, temperatury lub zachowania domowników. Możesz więc uzależnić podlewanie ogrodu nie tylko od aktualnej wilgotności gleby, ale również od prognozy pogody!
 
A gdy i to nie wystarczy, jednym kliknięciem myszki możesz przełączyć się na tryb tekstowej edycji scenariusza, uzyskując dostęp do pełnej wersji języka Obiect Management LUA, co daje już wprost nieograniczone możliwości!