System Smart Home Grenton standardem na rynku – porady dla Architektów

Rozwiązania smart home to już nie chwilowy trend. Są one standardem wykorzystywanym w blisko połowie gospodarstw domowych w Europie.

Opublikowany 06.03.2023 14:09 – 6 min
Udostępnij

Perspektywiczny rynek

Świadomi, nie tylko oszczędności, inwestorzy budujący swoje domy, coraz częściej decydują się na rozwiązania automatyki domowej, zdając sobie sprawę z tego jak efektywnie wspierają zarządzanie bilansem energetycznym domu, ułatwiają kontrolę i zarządzanie domem, jak również łatwo integrują się z innymi instalacjami i urządzeniami w obiekcie. Architekci i projektanci wnętrz, świadomi perspektywicznego rynku, coraz częściej wykorzystują  nowoczesne instalacje, czyniąc swoje projekty bardziej atrakcyjnymi dla użytkowników końcowych.  

System Smart Home Grenton – profesjonalne wsparcie na każdym etapie projektu

Smart Home Grenton jest profesjonalnym systemem automatyki domowej dostosowanym do indywidualnych potrzeb użytkownika. Instalowany jest przez profesjonalnych instalatorów, oferujących merytoryczne wsparcie na każdym etapie projektowania. Składa się z zestawu modułów, rodziny paneli dotykowych oraz aplikacji mobilnej do zdalnej obsługi systemu.

System można łatwo zainstalować w obiektach budowanych, jak i już wykończonych.

Nowoczesny design
i sterowanie

Grenton dba o doświadczenia i satysfakcję użytkowników systemu. Dlatego inteligentne panele dotykowe, przełączniki i aplikacja mobilna są zawsze dostępne w wersji dopasowanej do potrzeb użytkowników i pomieszczenia, w którym są instalowane. Ich nowoczesny wygląd oraz różne rodzaje materiałów, z których są wykonane, doskonale komponują się w każdym wnętrzu, odpowiadając jednocześnie obecnie panującym trendom w designie.

Najbardziej popularnym wśród Klientów jest flagowy produkt firmy – Grenton Smart Panel – wyświetlacz OLED, który posiada cztery programowalne przyciski dotykowe i ma możliwość sterowania za pomocą gestów dłoni. Panel posiada w pełni konfigurowalny i programowalny interfejs użytkownika oraz jest wyposażony w czujniki temperatury i światła. Dedykowane panele dotykowe, intuicyjna obsługa i zdalne sterowanie przez prostą w obsłudze aplikację mobilną tworzą system kompletny i przyjazny w obsłudze.

Przystępna cena, większe oszczędności

Nowoczesny dom z Systemem Grenton zapewnia nie tylko komfort, wygodę i oszczędność czasu, ale również wymierne korzyści finansowe, wynikające ze świadomego i często zautomatyzowanego procesu zarządzania energią.  

Nieoptymalne zużycie energii, zwłaszcza w czasach kryzysu energetycznego i rosnących cen energii, prowadzi do bardzo wysokich i niekontrolowanych rachunków. 

System Smart Home Grenton został zaprojektowany tak, by m.in. zarządzać energią w najbardziej racjonalny i efektywny sposób, znacząco zmniejszając rachunki za prąd i ogrzewanie. W praktyce polega to na tym, że to system steruje oświetleniem i ogrzewaniem w zależności od obecności osób w pomieszczeniach. Decyduje o tym, kiedy opłaca się włączyć m.in. klimatyzację, rekuperację lub piec, aby odpowiednio dostosować temperaturę w pomieszczeniach.

System sam może decydować o włączeniu/wyłączeniu innych urządzeń takich jak  pompa ciepła, grzałka zasobnika ciepłej wody, pralka, zmywarka. Idąc dalej – może również włączyć automatyczne ładowanie Twoich pojazdów elektrycznych, w tym samochodu, roweru oraz hulajnogi, i to z energii, którą wyprodukuje Twoja instalacja PV. 

Koszty wdrożenia Systemu Smart Home Grenton  różnią się w zależności od zakresu jego działania. Wszystko zależy od tego, jak bardzo rozbudowany ma być system i jakimi funkcjami ma sterować. 

Planując nowoczesną instalację w domu, koszt Systemu Smart Home Grenton to realnie tylko około 30% wartości takiego systemu. Pozostałą kwotę, którą przeznaczysz na system, i tak wydałbyś na pozostałe instalacje w domu. Planując z wyprzedzeniem instalację automatyki domowej, po prostu nie zdublujesz tych kosztów.

Wsparcie w projektowaniu i konfiguracji

Uruchomienie Systemu Smart Home Grenton wiąże się z wykonaniem instalacji w standardzie smart, a następnie z prawidłową jego konfiguracją. Podczas całego procesu wdrożenia Systemu Smart Home Grenton, zapewniamy kompleksowe wsparcie naszych specjalistów, Autoryzowanych Dealerów Grenton , którzy pomogą nie tylko w kwestiach planowania systemu, ale również kompleksowego wdrożenia oraz wsparcia w codziennym użytkowaniu. 

Przestrzenie pokazowe i Salony Smart Home Grenton

Rozwiązania Grenton można zobaczyć i poznać już w kilku Salonach Smart Home Grenton i kilkunastu przestrzeniach pokazowych,  zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Każdy zainteresowany może na miejscu zasięgnąć profesjonalnej porady, poznać możliwości systemu i obejrzeć produkty na żywo.  

Autoryzowani Dealerzy Grenton pomogą określić zakres funkcjonalności, przydatnych w danym domu oraz dobrać najlepsze rozwiązania.

 

Artykuł opublikowany w Architektura & Biznes

Udostępnij

Skonfiguruj swój
smart home

Jedna inwestycja, wieloletnie korzyści.
Wybierz Smart Home Grenton, zastępując tradycyjne instalacje jednym systemem.