Smart home w domach szkieletowych, dom pokazowy w Mikołowie.

Projekt domu ERDOL 3 o powierzchni użytkowej 130 m2 znajduje się w Mikołajowie w woj. śląskim i w jego skład wchodzą 3 pokoje, kuchnia, salon z jadalną, łazienka oraz poddasze. Podstawę konstrukcji stanowi drewno KVH.

Opublikowany 02.03.2023 13:21 – 6 min
Udostępnij

Automatyka domowa Grenton w inwestycji domu szkieletowego Erdol Haus

Omawiany dom szkieletowy został stworzony z myślą o mieszkańcach, aby zapewnić im wygodne oraz przestronne wnętrza, w których znajdą wszystko, czego potrzebują. System Smart Home Grenton oraz ekologiczne rozwiązania sprawiły, że dom jest energooszczędny i idealnie funkcjonuje w harmonii z naturą. W tej inwestycji są zastosowane:

 

 • Sterowanie oświetleniem wewnętrznym przy pomocy Smart Panela oraz aplikacji myGrenton, 
 • Sterowanie oświetleniem zewnętrznym zgodnie z harmonogramem i kalendarzem astronomicznym,
 • Sterowanie ogrzewaniem podłogowym i kotłem elektrycznym, 
 • Sterowanie systemem nawadniania trawników i linią kroplującą, 
 • Integracja z instalacją fotowoltaiczną, 
 • Integracja z systemem rekuperacji, 
 • Integracja z klimatyzacją kanałową, 
 • Integracja z nagłośnieniem wewnątrz domu, 
 • Integracja z systemem alarmowym.  

Funkcjonalności i integracje systemu smart home są w pełni dostosowywane do potrzeb mieszkańców.

Technologia EDROL HAUS

Dom szkieletowy jest to konstrukcja, której głównym budulcem jest drewno. Główne technologie wykorzystywane do budowy:  

 

 • Czterostronne strugane drewno konstrukcyjne KVH, które charakteryzuje się przede wszystkim wysoką wytrzymałością oraz niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Drewno cechuje się odpornością na skręcenia oraz pęknięcia, 
 • Wysokiej jakości wełny oraz folie izolacyjne, które są używane do izolacji ścian wewnętrznych i zewnętrznych, 
 • Płyty konstrukcyjne gipsowo-włóknowe, które stanowią innowację i całkowicie odmieniły branżę budownictwa drewnianego.

 

Domy szkieletowe Erdol są domami prefabrykowanymi, dzięki czemu proces przebiega bardzo szybko i sprawnie. W domu prefabrykowanym można zamieszkać mniej więcej już po 3 miesiącach, co jest jego główną zaletą. Prefabrykacja polega na przygotowaniu poszczególnych części domu w hali produkcyjnej, gdzie proces ich wytworzenia trwa niecałe 3 dni. Gdy części są gotowe, zostają one przetransportowane na miejsce budowy, a tam już ostatnim etapem jest montaż. Dzięki temu czas trwania budowy zostaje zmniejszony do minimum. 

Nowoczesny dom na przykładzie Erdol Haus & Grenton Smart Home

Wszystkie prefabrykowane domy Erdol są przyjazne naturze a podstawę całej konstrukcji stanowi drewno KVH. Dzięki odpowiednim materiałom izolacyjnym i automatyzacji instalacji fotowoltaicznej oraz systemu rekuperacji dom jest na tyle chroniony przed stratami ciepła, że jest domem energooszczędnym.

 

Zastosowanie tutaj systemu inteligentnego domu, sterowanie ogrzewaniem oraz integracja z rekuperacją, klimatyzacją i instalacją fotowoltaiczną pozwala nie tylko monitorować bieżącą produkcję i pobór energii, ale także zadbać o jak największą autokonsumpcję. Warto zauważyć, że system Grenton kwalifikuje się jako system EMS.

 

Co więcej, w zależności od potrzeb inwestora System Smart Home Grenton można zintegrować z innymi urządzeniami w domu i dopasować harmonogramy, i sceny do indywidualnych potrzeb. Przykładem może być integracja z czujnikami, która pozwala monitorować stan okien i automatycznie dopasowywać do nich działania innych systemów „w tle domu”, jak np.: wyłączyć automatycznie klimatyzację po otarciu okna. Inne popularne integracje to ładowarka samochodowa, kominek, stacja pogodowa czy urządzenia AGD. Dzięki pełnemu połączeniu zalet różnych technologii koszty utrzymania domu mogą spaść do minimum.


Jak jeszcze można wykorzystać system Grenton?

 • Sterowanie roletami pozwala dopasować działanie wewnętrznych i zewnętrznych rolet do indywidualnych potrzeb oraz scenariuszy działania w konkretnych sytuacjach. Odpowiednie zaprogramowanie i integracja z innymi systemami pozwala na dodatkowe chłodzenie w lecie i zmniejszenie uciekania ciepła w zimie.
 • Obsługa bram i furtek ułatwi codzienne powroty do domu oraz otwieranie gościom czy kurierowi. W połączeniu z integracją z kamerami przy użyciu aplikacji myGrenton bez względu na miejsce obecności zyskuje się możliwość sterowania bramą przy jednoczesnym podglądzie na posesje.
 • Instalacja zestawu czujników Multisensor pozwala monitorować parametry domu oraz integrować system z urządzeniami IR, zachowując piękny design wnętrza.

Firma Erdol Haus jest producentem prefabrykowanych domów szkieletowych. Współpracują razem z Autoryzowanymi Partnerami Pewne Domy oraz Folrec.

 

Więcej na: erdolhaus.pl

Udostępnij

Skonfiguruj swój
smart home

Jedna inwestycja, wieloletnie korzyści.
Wybierz Smart Home Grenton, zastępując tradycyjne instalacje jednym systemem.