Nowoczesne osiedle z instalacją smart home w Budapeszcie.

Duna Terasz Grande jest jednym z największych i najbardziej ekskluzywnych osiedli mieszkalnych znajdujących się na Węgrzech. Osiedle mieści się w Budapeszcie nad rzeką Dunaj, przy zatoce Foka i liczy 790 mieszkań oraz 19 obiektów handlowych.

Opublikowany 06.03.2023 14:08 – 6 min
Udostępnij


Nowoczesne osiedle Duna Terasz Grande & Grenton Smart Home

Kompleks budynków zaprojektowany przez Vadász Építész Stúdió oraz Óbuda Építész Stúdió łączy w sobie nowoczesny styl architektoniczny z rozwiązaniami technologicznymi. Wszystkie, mieszkania zostały m.in. zautomatyzowane Systemem Smart Home Grenton. Główne funkcje inteligentnego domu wykorzystane w tej inwestycji to:  

 

  • Sterowanie oświetleniem, dzięki czemu mieszkańcy za pomocą telefonu, tabletu, czy Smart Panela mogą sterować światłem we wszystkich pomieszczeniach. Mają możliwość zmieniania natężenia światła, czy też po prostu włączania i wyłączania go, z każdego miejsca, w którym się znajdują,
  • Sterowanie roletami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi. Dzięki możliwości ustawienia indywidualnych scenariuszy ta funkcja każdego dnia automatycznie otwiera i zamyka rolety zgodnie z potrzebami mieszkańców,
  • Sterowanie temperaturą w obrębie całego mieszkania, które pozwala z aplikacji myGrenton regulować temperaturę w klimatyzacji oraz w grzejnikach. Dzięki temu można zoptymalizować zużycie energii w mieszkaniach oraz koszty z tym związane.

Mieszkańcy nowoczesnego osiedla mieli również możliwość indywidualnego rozbudowywania systemu i personalizacji funkcjonalności do swoich potrzeb. Dzięki temu system Grenton, w niektórych apartamentach został dodatkowo wykorzystany w znacznie bardziej rozbudowany sposób.

Osiedle Duna Terasz Grande

Jest to projekt, który obejmuje ponad 790 mieszkań oraz 19 obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad dwóch hektarów. Jest to obecnie jedno z największych osiedli mieszkaniowych na Węgrzech, wybudowane w jednym miejscu i tym samym czasie w ramach jednego projektu.  

W koncepcji architektonicznej została uwzględniona przede wszystkim bliskość wody oraz otaczająca ją zieleń. Aby projekt idealnie wtopił się w otaczające go naturalne środowisko, budynki zostały wybudowane według zasad nowoczesnego budownictwa. Do budowy zostały wykorzystane przyjazne dla środowiska rozwiązania ekologiczne, dlatego osiedle nie emituje CO2 do atmosfery.

Osiedle Duna Terasz Grande zostało wyposażone w system inteligentnego domu oraz energooszczędny, sufitowy system ogrzewania i chłodzenia budynkówDzięki nowoczesnym rozwiązaniom m.in. budowie przede wszystkim z myślą o otaczającym środowisku, automatyzacji mieszkań czy bliskości punktów usługowo-rekreacyjnych osiedle bardzo dobrze wpisuje się w założenia budynków przyszłości.

Jak jeszcze można wykorzystać system Grenton?

  • Zarządzanie częściami wspólnymi, które obejmuje m.in. system kontroli dostępu, oświetlenie w częściach wspólnych czy zarządzanie temperaturą w miejscach ogólnodostępnych. Całość może być sterowana za pomocą aplikacji myGrenton
  • Integracja Grenton Smart Home z czujnikiem zalania – system sam wykryje zagrożenie i w bardzo szybkim czasie zamknie dopływ wody do mieszkania oraz prześle powiadomienie push do mieszkańca. 
  • Integracja z czujnikiem dymu – po wykryciu dymu System Smart Home Grenton natychmiastowo zapali oświetlenie alarmowe, włączy alarm i wyśle powiadomienie push na telefony mieszkańców dotyczące niebezpieczeństwa. 

Źródło zdjęć: dunaterasz.hu/en

Udostępnij

Skonfiguruj swój
smart home

Jedna inwestycja, wieloletnie korzyści.
Wybierz Smart Home Grenton, zastępując tradycyjne instalacje jednym systemem.