Aktualności2020/12/09

Smart Home Grenton i Fotowoltaika Hymon

Informacja prasowa: Smart Home Grenton i Fotowoltaika Hymon - inteligentne połączenie pozwalające na wykorzystanie 100 procent darmowej energii

Grenton, wiodący polski producent systemu smart home oraz firma Hymon, czołowy dostawca systemów fotowoltaicznych, z Robertem Lewandowskim jako nowym udziałowcem, ogłosili rozpoczęcie współpracy. Dla obu podmiotów to kolejne partnerstwo pozwalające na wzajemne promowanie komplementarnych produktów. Od teraz klienci firm mogą decydować się na wybór i integrację instalacji fotowoltaicznej z systemem smart home. 

Dzięki temu połączeniu energia  pochodząca z paneli słonecznych, może być nie tylko wykorzystywana w dużo efektywniejszy sposób, ale również magazynowana. Za sprawą automatyki, monitorowania zużycia energii i analizy harmonogramów jej produkcji można świadomie, i w sposób „smart” optymalizować jej pobór.

„Wszyscy klienci, którzy zdecydowali się na instalację paneli fotowoltaicznych czerpią darmową energię słoneczną i cieszą się z oszczędności. Każdy chciałby jednak móc wykorzystać ją w 100 procentach, nawet w chwili, kiedy produkuje jej najwięcej. Dzięki synergii paneli PV z instalacją smart home staje się to możliwe” - mówi Jacek Strzesak, prezes i współzałożyciel spółki Hymon.

„Integracja z System Inteligentnego Domu Grenton, daje możliwość przekierowania nadwyżek energii np. do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu klimatyzatora, mat grzewczych, czy grzałki elektrycznej w panelach lub kaloryferach. Dzięki temu minimalizujemy zużycie paliw stałych lub ciekłych, dbamy o środowisko i nasze portfele” - wyjaśnia prezes Strzesak.

System smart home to również korzyści wynikające z inteligentnego wykorzystania energii elektrycznej i planowania jej poboru.

„Monitorowanie zużycia energii to jedna z podstawowych funkcjonalności Systemu Inteligentnego Domu Grenton” - mówi Marek Polit, Dyrektor Sprzedaży Grenton. „To dzięki automatyce potrafimy wyłączyć zbędne odbiorniki prądu w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma, zgasić światło w całym domu, gdy go zamykamy oraz zdefiniować specjalne profile poboru prądu, gdy jesteśmy poza nim, np. na wakacjach. Dodatkowo możemy świadomie planować zużycie energii, w zależności od prognozy pogody - np. jeżeli zapowiadany jest słoneczny dzień możemy pozwolić na większe rozładowanie baterii magazynującej energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych. Oczywistym już, choć możliwym do komfortowego zastosowania tylko z systemem smart home, jest uruchamianie pralki, zmywarki czy suszaki, kiedy obowiązuje tańsza taryfa lub w okresie zwiększonej produkcji energii z paneli fotowoltaicznych”. – dodaje.

Zainteresowani klienci obu firm będą kierowani do specjalistów zajmujących się integracją systemów, wystarczy tylko skontaktować się Autoryzowanym Dealerem Grenton lub przedstawicielem Hymon, szczegóły kontaktowe na stronach internetowych partnerów www.grenton.pl i www.hymon.pl.