Aktualności2020/12/03

System Smart Home Grenton na rynku włoskim

Informacja prasowa: System Smart Home Grenton na rynku włoskim

Na początku listopada spółka Grenton - wiodący polski producent systemu smart home - podpisała kontrakt o współpracy na terenie Włoch z wiodącym włoskim dystrybutorem systemów bezpieczeństwa i kontroli dostępu, systemów bezpieczeństwa pożarowego, telewizji przemysłowej CCTV, systemów komunikacyjnych, systemów zasilania oraz komponentów elektronicznych firmą HESA S.p.A.

Warunki współpracy między firmami zakładają wprowadzenie na rynek włoski Systemu Smart Home Grenton, zapewnienie płynności dostaw komponentów systemowych dla firm wykonawczych na terenie Półwyspu Apenińskiego, transfer wiedzy w oparciu o sprawdzony model zaawansowanych, profesjonalnych szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, prowadzenie wspólnych działań marketingowych wszystkimi dostępnymi kanałami komunikacji z rynkiem oraz zapewnienie wsparcia technicznego zarówno firmom wdrażających rozwiązania firmy Grenton, jak i użytkownikom końcowym systemu.

Umowa dystrybucyjna podpisana z Grenton pozwala zaoferować naszym instalatorom i integratorom systemów szereg wysokopoziomowych i wysoce profesjonalnych rozwiązań z zakresu automatyki domowej. Wprowadzane niezawodne i innowacyjne rozwiązania pozwalają uczynić domy i budynki inteligentnymi, wychodząc tym samym naprzeciwko specyficznym potrzebom rynku i współczesnego społeczeństwa. Jako dystrybutor Systemu Smart Home Grenton na terenie Włoch, cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom szereg rozwiązań, które pozwalają zarówno na integrację funkcji oferowanych przez automatykę domową z istniejącymi systemami, jak i na znaczące rozszerzenie obszaru ich oddziaływania” mówi Carlo Hruby, Prezes HESA S.p.A.

Współpraca z firmą HESA była decyzją przemyślaną i wypracowaną. Rozmowy dotyczące współpracy rozpoczęliśmy na samym początku pandemii, a więc w czasie dla obu firm i krajów ciężkich pod każdym względem. Na szczęście wykorzystaliśmy ten czas dobrze i przekuliśmy go na dobrze rokującą, długoterminową współpracę.” dodaje Natalia Zimny, Key Account Manager odpowiedzialna za rynek włoski. Jak dodaje prowadzący rozmowy po stronie HESA S.p.A. inż. Andrea Crippa, Dyrektor Techniczny i IT w HESA. „Wypracowany model współpracy jest zapowiedzią doskonałych wyników, gdyż zespół Grenton doskonale zrozumiał potrzeby naszej firmy. Zawsze dążymy do oferowania swoim klientom najlepszych produktów i rozwiązań dostępnych na całym świecie uzupełnionych o najszerszy możliwy zakres wysokojakościowych usług.”

HESA S.p.A. www.hesa.com
HESA S.p.A. to rodzinna firma założona w 1974 roku działająca na terenie całych Włoch. Zatrudnia ponad 70 osób w 4 oddziałach firmy w Mediolanie, Florencji, Rzymie i Palermo. Firma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań bezpieczeństwa i kontroli dostępu, CCTV i systemów przeciwpożarowych, a wśród oferowanych marek ma takie firmy jak Dahua, Avigilon, Videotec czy Hawna Techwin. W roku 2018 firma osiągnęła przychód na poziomie ponad 27 mln Euro.

Grenton Sp. z o.o. www.grenton.pl
Grenton Smart Home to polski producent kompleksowych rozwiązań automatyki domowej. Firma powstała w 2011, swoją siedzibę ma w Krakowie i aktualnie zatrudnia ponad 40 pracowników. W Polsce firma Grenton posiada sieć ponad 500 partnerów (dystrybutorów i dealerów), a od ponad dwóch lat prowadzi z sukcesem ekspansję na rynki międzynarodowe, na których współpracuje z dystrybutorami w takich krajach jak Kuwejt, Arabia Saudyjska, Węgry, Cypr, Rumunia, Czarnogóra, Nigeria, Ghana, Litwa, Serbia, Wielka Brytania czy Niemcy. Niedawno firma Grenton została laureatem prestiżowego konkursu Deloitte 2020 Technology Fast 50 i tym samym znalazła się wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej.