Aktualności2021/05/10

Energia słoneczna i smart home. Grenton został partnerem technologicznym SunRoof

• Partnerstwo ma na celu promowanie zrównoważonego, ale i komfortowego stylu życia oraz wyznaczenie nowych kierunków w rozwoju ekologicznych i inteligentnych domów.
 
• Obie marki połączyła funkcjonalna komplementarność produktów - wytwarzanie energii przez dach solarny i zarządzanie nią poprzez system smart home.
 
• Klienci SunRoof i Grenton, którzy skorzystają z idealnie uzupełniających się ofert, maksymalizują wykorzystanie “zielonej” energii.  Osiągają oszczędności dzięki darmowej energii słonecznej i inteligentnemu zarządzaniu tą energią. Dodatkowo je zwiększają, generując oszczędności na kosztach oświetlenia i ogrzewania domu, wprowadzając zaawansowaną technologię smart.
 
To doskonała wiadomość dla inwestorów, którzy poszukują kompleksowych rozwiązań, pozwalających w 100 proc. wykorzystać darmowy prąd z odnawialnych źródeł i podnieść efektywność energetyczną budynku. Dodatkowa wartość dla klientów wynika z zapewnienia im dwóch komplementarnych produktów na tym samym etapie podejmowania decyzji podczas budowy lub remontu domu. Oznacza to realnie większe korzyści z inwestycji w nowoczesne technologie. Taki model współpracy pozwala przejść od funkcjonalności, wygody, bezpieczeństwa i oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, które są najczęściej wskazywanymi cechami inteligentnych domów, do walki ze zmianami klimatycznymi.
 
- Technologiczne powiązanie z Grenton wpisuje się w globalną strategię SunRoof i aktywne wzbogacanie własnego ekosystemu rozwiązań o innowacje naszych partnerów. Pozwoli to na jeszcze lepsze wykorzystanie energii ze słońca i stworzenie infrastruktury, której bazą jest dach solarny zintegrowany z system smart home. Nigdy wcześniej efektywne zarządzanie czystą energią w różnych obszarach codziennego życia nie było tak proste. - mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.
 
Inteligentny dom z dobrą energią
 
Nowoczesny dom wyróżnia to, że jest ekologiczny i inteligentny. Coraz więcej ludzi decyduje się na energię z odnawialnych źródeł, która przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, jak również jest najbardziej dostępna i opłacalna ekonomicznie. Kluczowe jest także maksymalizowanie jej zużycia, ponieważ zapewnia to najbardziej wartościowy zwrot z inwestycji. Z tego powodu rośnie popularność nowoczesnych systemów smart home, które dbają o optymalne wykorzystanie darmowego “zielonego” prądu i podnoszą komfort mieszkania. Badania pokazują, że w 2019 roku już co trzeci budowany w Polsce dom był inteligentny i ten trend dynamicznie się rozwija.
 
System Smart Home Grenton znacząco poszerza możliwości inteligentnego domu z dachem solarnym SunRoof. Zapewnia zaawansowaną automatykę na światowym poziomie, z której korzysta ponad 5 000 domów w 21 krajach. System zintegrowany z technologią solarną przekierowuje nadwyżki energii do miejsc, w których jest potrzebna, np. do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu klimatyzatora, mat i folii grzewczych czy grzałki elektrycznej w kaloryferach. Jednocześnie magazynuje, monitoruje i planuje zużycie prądu tak, aby np. w zależności od prognozy pogody, w słoneczne dni pozwolić na większe rozładowanie baterii magazynującej energię z dachu solarnego. Czujniki temperatury, które zbierają informację o warunkach panujących w środku i na zewnątrz domu, umożliwiają redukcję strat ciepła. System Grenton steruje też na odległość m.in. domowym ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, bramą garażową czy multimediami.
 
- To dla Grenton kolejny konsekwentny krok w budowaniu partnerstw - mówi Jacek Gzyl, współzałożyciel i CEO Grenton. Współpraca spółek, jest przykładem synergii produktowej wiodących i innowacyjnych graczy rynkowych w swoich kategoriach, co w efekcie dla klienta końcowego oznacza m.in.: obniżenie wydatków, np. poprzez dostosowanie mocy oświetlenia zależnie od pory dnia i roku, racjonalizację wykorzystania istniejących w domu zasobów, np. poprzez zwiększenie efektywności wykorzystania systemów fotowoltaiki czy rekuperacji, jak również umożliwienie realizacji zadań, o których domownik zapomni, np.  wyłączenie światła w pomieszczeniach, gdzie nikogo nie ma.
 
Współpraca SunRoof i Grenton już przekłada się na pierwsze projekty realizowane z zastosowaniem obu uzupełniających się technologii, które gwarantują mieszkańcom komfortowe życie i elastyczne zarządzanie własną energią. Dodatkowo oba podmioty potwierdzają partnerstwo w ramach kolejnych wspólnych inicjatyw, gdzie ekosystem stworzony przez SunRoof, w kategorii produktów smart home, będzie w całości zaadresowany przez produkty Grenton.

[1] Raport o budowie domów w Polsce, Oferteo.pl, 2020.
 
-----
SunRoof
 
SunRoof tworzy dachy solarne 2w1 i innowacyjne fasady, które produkują ekologiczną energię elektryczną bez instalowania tradycyjnych paneli fotowoltaicznych. To najlepsza inwestycja zastępująca standardowy dach - o najwyższej wydajności, najmniejszym śladzie węglowym CO2 i wyjątkowej estetyce. Naszą misją jest przyspieszenie przejścia świata na zrównoważoną energię poprzez tworzenie pięknych dachów, których moc pokryje zapotrzebowanie na energię całego budynku.
 
Grenton
 
Grenton, koncentrując się w swojej misji na dostarczaniu rozwiązań technologii smart home, w sposób adresujący indywidualne potrzeby klientów, produkuje kompletny system inteligentnego domu. System Smart Home Grenton to połączenie: przewodowych i bezprzewodowych modułów sterujących, elastycznego oprogramowania konfiguracyjnego, paneli sterujących o unikalnym design oraz intuicyjnej, personalizowanej aplikacji mobilnej myGrenton, pozwalającej użytkownikom systemu na zarządzanie swoim domem lokalnie i zdalnie.