Aktualności2021/09/23

Grenton i Friendly Innovation łączą siły

Grenton, wiodący polski producent systemu smart home oraz dynamicznie rozwijający się startup Friendly Innovation, dostawca stacji do ładowania samochodów elektrycznych, rozpoczęli współpracę.

Wspólne działania ułatwią klientom dostęp do komplementarnych rozwiązań, wykorzystujących prąd z odnawialnych źródeł. System Smart Home Grenton pozwala sterować zdalnie ładowarką samochodową Friendly Innovation i optymalnie wykorzystać nadwyżki energii z paneli fotowoltaicznych. Dla właścicieli inteligentnych domów to kolejny krok w stronę efektywnego zarządzania energią i możliwość rozbudowy systemu o nowe elementy, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Co dzięki integracji zyskuje klient końcowy?
* steruje ładowaniem samochodu z poziomu aplikacji myGrenton
* kontroluje zużycie energii i może ją bilansować
* ma bezpieczną instalację i przyłącze elektryczne


„Chcemy dostarczać klientom końcowym rozwiązania, które współpracują z naszym systemem, dają wymierne korzyści każdego dnia i wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju. Stacje ładowania samochodów elektrycznych uzupełniają domowy ekosystem smart home, którego potencjał cały czas rośnie” – mówi Marek Polit, Dyrektor Sprzedaży w Grentonie.

„Cieszymy się, że możemy zintegrować nasz produkt z systemem Smart Home, tworząc tym jeden wspólny  bezpieczny ekologiczny system. Jest to niezwykle istotne dla naszego rozwoju i budowania mocnej pozycji w obszarze elektromobilności.” – tłumaczy Cezary Wierzchołek z Friendly Innovation.
 

Więcej informacji na ten temat u Autoryzowanych Dealerów Grentona i przedstawicieli Friendly Innovation.

Szczegóły integracji od strony użytkownika końcowego: https://www.friendlyinnovation.com/smart-home/

Zapraszamy do kontaktu!