Aktualności2021/12/10

Grenton Day w Pawilonie Polskim na Expo 2020 w Dubaju

Koniec roku 2021 r. jest dla spółki Grenton szczególnie ważny. Ostatni tydzień rozpoczynający się udziałem w Forum Polsko Arabskim w Dubaju został zwieńczony, organizowanym w Pawilonie Polskim na EXPO 2020, wyjątkowym wydarzeniem Grenton Day.

Grenton Day zorganizowany 9 grudnia odbył się dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – PAIH oraz zespołowi Pawilonu Polskiego na Expo 2020 w Dubaju. Motywem przewodnim Grenton Day były trendy rozwojowe w obszarach smart home, smart city oraz smart living wspierające realizację regionalnych strategii infrastrukturalnych, w szczególności strategię rozwoju budownictwa mieszkaniowego. W trakcie tego spotkana omówiono, w jaki sposób System Smart Home Grenton adresuje potrzeby lokalnego rynku, między innymi:

  • zarządzanie bilansem energetycznym domu,
  • optymalizację zużycia wody w gospodarstwie domowym,
  • zapewnienie komfortu codziennego życia mieszkańców domu,
  • zarządzanie odpadami gospodarstwa domowego.

W tym wydarzeniu czynny udział wzięli także partnerzy Grenton: Al-Alameya Group z Arabii Saudyjskiej, Smart Tech for Devices z Kuwejtu, Chain4Energy z Polski, TrackOnQatar z Kataru oraz Skey Network z Estonii, a także zaproszeni eksperci.

Wstępem do wydarzenia Grenton Day było uroczyste podpisanie w Pawilonie Polskim umowy partnerskiej z firmą TrackOnQatar z Kataru. Grenton zyskał wartościowego partnera, który wykorzystując posiadaną wiedzę oraz pozycję, zaadresuje potrzeby rynku katarskiego rozwiązaniem System Smart Home Grenton.

„Początki nie były łatwe, a decyzja o rozpoczęciu działalności na rynku bliskowschodnim, podjęta pod koniec 2018 r. nie była w tamtym czasie oczywista. Udział w targach Gitex w Dubaju w 2018 r. i prezentowane wówczas rozwiązania spotkały się z dużym zainteresowaniem potencjalnych partnerów biznesowych.” - mówi Jacek Gzyl, CEO Grenton. Działania spółki, aktywnie wspierane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, nabrały coraz większego rozmachu i zaowocowały podpisaniem w siedzibie PAIH w Dubaju pierwszego kontraktu z dystrybutorem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W kolejnych miesiącach zostały podpisane kolejne umowy - z dystrybutorami z Arabii Saudyjskiej (2019 r.) i z Kuwejtu (2020 r).

Ponad trzyletnia, nieprzerwana obecność spółki Grenton w regionie Zatoki Perskiej oraz pozyskani partnerzy biznesowi, realizujący własne projekty wykorzystujące rozwiązania smart home, pozwoliły na zwieńczenie tych działań wspomnianym na wstępie wydarzeniem.