Technologia2013/01/31

Visual Builder - To Twój smartfon. Przejmij nad nim kontrolę! - Grenton

Smartfony i tablety android do sterowania inteligentnym domem
Aplikacje służące do sterowania inteligentnym budynkiem stały się już standardem. Praktycznie każdy z producentów dostarcza aplikację, dzięki której jednym kliknięciem włączysz lampę, uruchomisz podlewanie ogrodu czy zmienisz temperaturę w salonie.
 
Problem jednak w tym, że programiści je tworzący nie mają pojęcia, które funkcje są dla Ciebie ważne, a które zupełnie niepotrzebne. Bo niby skąd mieliby to wiedzieć? I w ten sposób często łatwiej wstać z kanapy i podejść do wyłącznika niż szukać potrzebnej ikony wśród wielu mniej ważnych.
 
Projektując system GRENTON podeszliśmy do tego zupełnie inaczej: a gdyby tak użytkownik mógł sam zdecydować, jak rozmieścić funkcje w aplikacji? Przecież Ty sam wiesz najlepiej, co jest dla Ciebie najwygodniejsze i do których funkcji systemu chcesz mieć szybki dostęp.
 
W ten sposób powstał GRENTON Visual Builder – niezwykłe narzędzie, które daje Ci pełną kontrolę nad tym, jak ma wyglądać Twoja aplikacja!
 
 
Jak to działa?
 
Jak wszystkie element system GRENTON, również Visual Builder jest bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze. Po prostu rozmieść przyciski i ikony tak, jak Tobie wygodnie, wybierz ich wygląd i prześlij do smartfona lub tabletu. I to wszystko przy pomocy zaledwie kilku ruchów myszką!
 
 
Aplikacja na smartfony i tablety iphone ipad w inteligentnym domu
 
 
Edytor Visual Builder oparty jest na zasadzie „drag&drop”. Wystarczy przeciągnąć odpowiedni typ przycisku do edytora i powiązać go z elementem, którym ma sterować. Prościej się nie da.
 
Chcesz by na pierwszym ekranie był przycisk otwierający bramę garażową? Wystarczy przeciągnąć ikonę przycisku z panelu po prawej stronie w miejsce, w którym chcesz go umieścić i wskazać, czym ma sterować. Potem tylko jednym ruchem myszy przesyłasz ją do smartfona i gotowe! W kilkanaście minut stworzysz aplikację, która będzie wyglądała i działała dokładnie tak jak ty chcesz.
 
Możesz stworzyć swoją własną aplikację inteligentnego domu, posługując się jedynie myszką!
 
By umożliwić Ci sterowanie wszystkimi urządzeniami podłączonymi do systemu inteligentnego domu, Grenton Visual Builder oddaje Ci do dyspozycji wiele różnych komponentów, które możesz umieścić w aplikacji:
  • przyciski monostabilne, wywołujące jeden rozkaz;
  • przyciski bistabilne z sygnalizacją stanu obiektu;
  • suwaki pozwalające ustawić wartość np. temperatury;
  • ikony wizualizujące stn obiektu;
  • komponenty obsugi kamer IP, umożliwiające podgląd kamer bezpośrednio w aplikacji.
Komponenty te pozwolą Ci obsłużyć dowolne urządzenie i system w Twoim inteligentym domu.
Ale prosta aplikacja z jednym pulpitem to byłoby zdecydowanie za mało, więc oczywiście Visual Buillder daje znacznie większe możliwości. Każdy interfejs może składać się z wielu podstron, również zagnieżdżonych, na których możesz umieścić przyciski posortowane np. według funkcji. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, zarządzanie całą aplikacją jest proste i szybkie, niezależnie jak rozbudowane funkcje w niej umieścisz.
 
 
Każdy z domowników może mieć własną aplikację
 
To oczywiste, że każdy z domowników potrzebuje innych funkcji. Podczas gdy Ty najczęściej będziesz używał funkcji związanych z salonem czy garażem, to Twoje dziecko będzie korzystało z funkcji związanej z jego pokojem. 
Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy miał dokładnie taką aplikację, jakiej potrzebuje. Po prostu stwórz w Visual Builderze osobne interfejsy dla każdego z domowników i przypisz im te funkcje, które są dla nich najistotniejsze.